Angielski metodą Helen Doron

Helen Doron English
– światowy lider uczenia angielskiego dzieci i młodzieży

Jak to się zaczęło?

Metoda nauczania Helen Doron English powstała ponad 35 lat temu. Inspiracją do jej powstania była metoda nauki gry na skrzypcach dr Suzuki, kiedy to Helen Doron, obserwując jak jej mała córka uczy się gry na skrzypcach metodą Suzuki, zainspirowała się naturalnym sposobem nauczania, polegającym na przyswajaniu pokazanych dźwięków. Według doktora Suzuki dzieci zaczynają grać na instrumencie choć nie potrafią jeszcze czytać nut. „Jeżeli metoda Suzuki uczy języka muzyki, dlaczego nie zacząć uczyć muzyki języka?” – pomyślała. Zdała sobie sprawę, że to jest najlepsza droga, by uczyć języków obcych małe dzieci – naśladując sposób, w jaki osłuchują się z językiem ojczystym.

Jako lingwistka doskonale rozumiała jak funkcjonuje język. Jako matka, obserwująca jak jej dzieci dorastają w dwujęzycznym środowisku, była też świadoma wyzwań związanych z nauczaniem dzieci drugiego języka. Naturalnym było, że nauka musi odbywać się poprzez słuchanie materiałów językowych w domu, po to, aby ułatwić dziecku zapamiętywanie, osłuchiwanie z poznanym słownictwem i melodią języka. Dzięki temu doświadczeniu Helen Doron stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat.

Międzynarodowa skala Helen Doron

Firma szybko rozwinęła się z lokalnego biznesu w globalną sieć franczyzową. Wizja Helen Doron naturalnego sposobu nauczania języka angielskiego przyjęła się w wielu krajach na świecie.  Poparta jest sprawdzoną metodą i kreatywnymi materiałami do nauki w tym oryginalnymi piosenkami, animowanymi filmami i aplikacjami edukacyjnymi. Już ponad trzy miliony dzieci uczyło się języka angielskiego naszą unikalną metodą. Dziś Helen Doron English to międzynarodowa sieć franczyzowa z ponad 1000 placówek edukacyjnych w 38 krajach i wciąż się rozwija.

Helen Doron w Polsce

W Polsce pierwsza szkoła powstała ponad 20 lat temu, tj. w 1998 roku. Po niespełna 5 latach do prężnie rozwijającej się sieci szkół uczęszczało już ponad 10 tys. dzieci. W 2019 roku było 200 Centrów Helen Doron, do których uczęszczało 40 tysięcy dzieci.

Obecnie, sieć centrów Helen Doron English liczy ponad 200 placówek na terenie całej Polski, do których uczęszcza ponad 36 tysięcy dzieci i młodzieży. Sieć w Polsce jest dynamicznie rozwijana i zarządzana przez 5 dyrektorów generalnych.

Jak uczymy języka angielskiego?

SKUTECZNIE, Z PASJĄ, NA PODSTAWIE WIEDZY I DOŚWIADCZENIA.

Jak się uczą dzieci?

Poprzez zabawę z radością i łatwością.

Dzieci w każdym wieku

Uczymy dzieci od 3. miesiąca do 19. roku życia, dostosowując kursy do ich poziomów językowego i rozwoju emocjonalnego. Sprawiamy, że nauka jest prosta. 

Eksperci w nauczaniu

Nasi nauczyciele to wysoce wykwalifikowanymi specjaliści w nauczaniu metodą Helen Doron oraz najlepsi lektorzy w branży. Wspierają proces uczenia się dziecka na każdym etapie rozwoju, zachęcając go do pełnego rozwijania swoich możliwości. Zaangażowanie, kreatywność i pasja naszych nauczycieli sprawiają, że dzieci odnajdują prawdziwą przyjemność w przyswajaniu języka.

Dlaczego nasza metoda działa?

… ponieważ opiera się na głębokim zrozumieniu procesu w jaki sposób dzieci się uczą i czego potrzebują, aby rozwinąć swój potencjał. Nasze stymulujące i efektywne zajęcia są uzupełniane przez innowacyjne gry i aplikacje, odpowiadając tym samym na potrzeby dzisiejszych dzieci, które znają technologię i lubią jej używać. Umożliwiamy im w ten sposób kontynuację nauki w domu, we własnym tempie i w sposób jak najbardziej sprzyjający zapamiętywaniu.

Jakimi zasadami się kierujemy?

1. Codzienny kontakt z językiem

Słuchanie specjalnie przygotowanych nagrań podczas codziennych czynności jest kluczowym elementem metody. W połączeniu z zajęciami w grupie rówieśniczej gwarantuje szybką i skuteczną naukę języka angielskiego.

2. Pozytywne wzmocnienie

Nauczyciele używają technik które zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim.

3. Małe grupy

Kursy Helen Doron English są realizowane w małych grupach od 4 do 8 uczniów, co umożliwia zarówno indywidualne podejście do każdego dziecka jak i dynamiczna interakcje pomiędzy uczniami.

4. Nauka przez zabawę

Metoda nauczania Helen Doron wykorzystuje gry, ruch, muzykę i mnóstwo zabawy, aby zmaksymalizować naturalną miłość dzieci do nauki i ich naturalną skłonność do nauki języków.