O przedszkolu

10 lat Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Odkrywcy Talentów w Lublinie zostało wpisane do ewidencji szkół niepublicznych gminy Lublin przez Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin już we wrześniu 2011r. Innymi słowy można powiedzieć, że Przedszkole Niepubliczne Odkrywcy Talentów istnieje już 10 lat. W tym czasie zaufało nam już wielu rodziców na pewno nie mając wątpliwości, że to był dobry wybór.

Jest to placówka zachowująca przede wszystkim europejskie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo należy do największych i najnowocześniejszych obiektów wśród lubelskich przedszkoli.

Przedszkole posiada 6 sal dydaktycznych na powierzchni 532 m2. Co więcej każda z nich posiada własne toalety, dzięki czemu dzieci mogą korzystać z pomocy wychowawcy w każdej sytuacji. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala przede wszytkim utrzymać na bardzo wysokim poziomie warunki higieniczno-sanitarne.

 

oprzedszkolu1
oprzedszkolu2

O Przedszkolu

Parterowy obiekt został zaprojektowany bez barier architektonicznych. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.  Po pierwsze bez schodów oraz progów. Co więcej posiada szerokie przejścia, po drugie przestronne sale i toaletę dla osób niepełnosprawnych. Po trzecie  co najważniejsze, samochodem można podjechać pod same drzwi przedszkola.

Pomieszczenia Niepublicznego Przedszkola są termowentylowane i w sposób naturalny doskonale oświetlone, dzięki dużym przeszklonym powierzchniom.  Wyciszone sale zaaranżowane zostały z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, użyto przede wszystkim antyalergicznych wykładzin i posadzek. Przedszkole posiada bardzo dobrze wyposażoną salę kinową oraz salę gimnastyczną ze sceną teatralną.

Otoczenie Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne znajduje się w cichej i spokojnej części  osiedla Czuby. Posiada dobry dojazd z kilku stron osiedla, z dużym, przestronnym parkingiem przed budynkiem.

W sąsiedztwie przedszkola znajdują się m.in. Specjalistyczne Medyczne Centrum Dziecięce Tulipan, NZOZ Centrum Alergologii, Gabinety Ginekologiczne. Dodatkowo w pobliżu jest  boisko Orlik z placem zabaw, biblioteka multimedialna BIBLIO, SPA ORKANA, Szkoła Podstawowa nr 42.

Ponadto wyjątkowe usytuowanie budynku w osiedlu, w otoczeniu zieleni, placów zabaw, boisk sprzyja codziennym zabawom i zajęciom na świeżym powietrzu. Podsumowując w takim otoczeniu dzieci czują się dobrze.

 

Dodatkowo od jakiegoś czasu dysponujemy już dwoma własnymi placami zabaw o łącznej powierzchni ponad 700m2  

DSC00731